Banja Luka 15°C
Bihać 15°C

23.06.2019 / 23:24 Fudbal - Danska slavila

Srbija se trećim porazom oprostila od Evropskog Prvenstva

Mlada reprezentacija Srbije je još jednom razočarala i upisala i treći poraz u tri utakmice na Evropskom prvenstvu za igrače do 21 godine.

Ovaj put je od njih bolja bila Danska, koja je slavila sa 2:0, a po jedan gol je viđen u oba poluvremena.

U vodstvo je Dance doveo Bruun Larsen u 21. minuti, a konačni rezultat je postavio Rasmussen u 51. minuti.

Srbija je tako grupnu fazu okončala na posljednjem mjestu u grupi uz maksimalno negativan učinak od 3 poraza.

Gol razlika Orlića iznosi 1:10.

U drugom duelu večeri su se sastale Austrija i Njemačka, a “gosti” su došli do vrijednog boda koji ih ostavlja na čelu grupe.

Nijemce je u vodstvo doveo Waldschmidt, a za 1:1 je pogodio Danso iz penala.

Tako su Nijemci ostali prvi i s te pozicije idu dalje, dok je Austrija druga.