Banja Luka 19°C
Bihać 21°C

15.07.2019 / 20:54 Ostali sportovi - Evropsko prvenstvo

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci ostvarila drugu pobjedu, pala i Hrvatska

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ostvarila je i drugi trijumf na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Sa 3:0 u setovima BiH je pobijedila Hrvatsku, 25:21, 25:21, 25:13.

Hrvatska je bila bolja na početku susreta, u prvom setu ali je tim BiH velikom serijom od 10:0 praktično riješio set. U drugom setu Hrvati su konstantno vodili, ali je BiH preokrenula i povela sa 2:0.

U odlučujućem trećem setu naš tim je dodao u brzinu više, zaigrali su još bolje i rezultatom 25:12 ostvarili su pobjedu.

U trećem kolu BiH će igrati derbi sa Rusijom, a meč je na rasporedu 16. jula u 11:45.

Ovo je druga pobjeda za reprezentaciju BiH na Evropskom prvenstvu, a podsjećamo, u 1. kolu porazili smo Holandiju također sa sigurnih 3:0.