Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C
Bihać 12°C

17.08.2019 / 18:16 Fudbal - Premiership

Pobjeda Liverpoola na gostovanju protiv Svetaca, hat-trick sjajnog Pukkija za Norwich

Liverpool je u 2. kolu engleske Premier lige kao gost savladao Southampton sa 1:2.

Redsi nisu igrali dobro u prvom dijelu, čak su Sveci bili opasniji, ali u 45. minuti sjajni Sadio Mane se namjestio na udarac desnom nogom i sa vrha šesnaersterca zakucao je loptu u mrežu za 0:1.

Liverpool je u drugom dijelu bio mnogo bolji rival, kontrolisao je igru, a rezultat je povisio Firmino golom u 71. minuti za 0:2. Nadu domaćima vratio je Danny Ings nakon velike greške golmana Adriana sedam minuta prije kraja, ali do kraja je ostalo 1:2.

Golove sa utakmice pogledajte OVDJE.

Norwich je na svom terenu nadigrao Newcastle sa 3:1, a junak Kanarinaca bio je trostruki strijelac Teemu Pukki. U sastavu domaćih bh. veznjak Mario Vrančić u igru je ušao pet minuta prije kraja.

Do prve pobjede stigao je i Everton koji je na Goodisonu bio bolji od Watforda sa 1:0, Brighton i West Ham su remizirali 1:1, a Bournemouth je kao gost bio bolji od Aston Ville rezultatom 1:2. U sastavu Trešnjica ponovo ni na klupi nije bilo Asmira Begovića.