Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

22.08.2019 / 22:38 Fudbal - Evropska liga

Rijeka nakon preokreta poražena u Gentu

Fudbaleri Genta savladali su Rijeku rezultatom 2:1 u prvoj utakmici play-offa Evropske lige.

Belgijski tim je bio dosta bolji rival tokom cijele utakmice, ali je Rijeka povela u 40. minuti golom Tibora Halilovića. U nastavku ipak preokret, a junak Genta bio je dvostruki strijelac Laurent Depoitre pogocima u 57. i 75. miniti za pobjedu domaćih 2:1.

Napomenimo da je meč zbog povrede zadnje lože u 70. minuti napustio Zoran Kvržić koji se našao na spisku Roberta Prosničekog za predstojeće kvalifikacione utakmice, a o ozbiljnosti povrede vjerovatno govori i činjenica da je teren napustio na nosilima.

Drugi Zmaj u redovima Rijeke, Stjepan Lončar, odigrao je svih 90 minuta.

Golove sa utakmice možete pogledati OVDJE.

Nešto ranije, Maribor je uspio da izvuče 0:0 na gostovanju protiv bugarskog Ludogoretsa iako je od 57. minute igrao bez isključenog Hotića.

Sjajno je branio naš Kenan Pirić koji je osujetio sve pokušaje domaćih igrača, a u posljednjih deset minuta u igru je ušao i Jasmin Mešanović.

Od ostalih rezultata izdvajamo gostujuću pobjedu Trabzonspora u Atini protiv AEK-a 1:3, te Stasboruga protiv Eintracht Frankfurta rezultatom 1:0.