Banja Luka 11°C
Bihać 15°C

24.10.2019 / 21:45 Košarka - Euroliga

Panathanikos slavio u Rusiji protiv Zenita, Efes bolji od Reala

U 4. kolu Eurolige košarkaši Panathinaikosa kao gosti su pobijedili Zenit rezultatom 79:89.

Grčki tim je vodio praktično tokom cijelog meča, iako je Zenit držao priključak u prvom poluvremenu. Ipak, Panathinaikos je u nastavku otišao na dvocifrenu prednost koju je sačuvao do kraja bez većih problema.

Nick Calathes je bio prvo ime meča sa 8 poena, ali čak 15 asistencija. Najefikasniji kod Panathinaikosa bili su Jimmer Fredette sa 22 i DeShaun Thomas sa 17 ubačaja.

U redovima Zenita bolji od ostalih bili su Mateusz Ponitka sa 16 i Andrew Albicy sa 15 koševa.

Veoma zanimljiv duel odigrali su Anadolu Efes i madridski Real, a na kraju je bilo ubjedljivih 76:60 za turski sastav.

Kraljevi su vodili sa dva koša prednosti na poluvremenu, ali u nastavku je Efes odigrao fenomenalnih 20 minuta u kojima je potpuno razbio Madriđane.

Krunoslav Simon i Bryan Dunston postigli su po 17 poena za pobjedničku ekipu, a tek je Sergio Lull sa 14 ubačaja zaslužio prolaznu ocjenu u Realu.