Banja Luka 13°C
Bihać 16°C

05.11.2019 / 23:04 Fudbal - Liga prvaka

Spektakularne utakmice u Dortmundu i Londonu

U derbi susretu 4. kola grupe F Lige prvaka, Borussia Dortmund je nakon velikog preokreta savladala Inter rezultatom 3:2.

Milanski tim je imao veliku prednost u prvom poluvremenu, kada je golovima Lautara Martineza u 5. i Matiasa Vecina u 40. minuti poveo sa 0:2, ali je Borussija uzvratila u nastavku.

Milioneri su preko Achrafa Hakimija u 51. i Juliana Brandta u 64. minuti poravnali, a izvanrednu igru domaćih u nastavku i siloviti pritsak, drugim golom je krunisao Hakimi u 77. minuti za 3:2 i pobjedu koja Borussiji daje velike šanse za prolazak u presostale dvije utakmice.

Fenomenalan meč gledaoci su vidjeli i u okviru grupe H gdje je Chelsea nakon što je gubio sa 1:4 na kraju uspio izvući remi sa Ajaxom 4:4 (Jorginho 5’ pen., 71’ pen., Azpilicueta 63’, James 74'/ Abraham ag. 2’, Promes 20’, Kepa ag. 35’, Van de Beek 55’).

Velikom povrtaku Plavaca svakako su kumovala i dva crvena kartona koja su dobili Kopljanici za samo 60 sekundi, a isključenja su zaradili Blind u 68. i Veltman u 69. minuti.

Drugi meč u grupi H odigrali su Valencia i Lille, a Šišmiši su slavili sa 4:1 (Parejo 66’, Soumaro ag. 82’, Kondogbia 84’, Torres 90’ / Osimhen 25’) i sada čak tri ekipe imaju po sedam bodova.

Aktuelni evropski prvak Liverpool je teže od očekivamoh na svom terenu savladao Genk 2:1 (Wijnaldum 14’, Oxlade-Chamberlain 53’ / Samata 41’), dok je i istoj grupi E, Napoli na svom terenu samo remizirao sa Salzburgom 1:1 (Lozano 44’ / Haaland 11’). Ipak, i Redsi i Napolitanci su u dobroj poziciji za plasman u nokaut fazu.

U grupi G Lyon je na svom terenu pobijedio Benficu 3:1 (Andresen 4’, Depay 33’, Traore 89’ / Seferović 78’).