Banja Luka 13°C
Bihać 16°C

06.11.2019 / 23:21 Fudbal - Liga prvaka

Real razbio Galatu, Tottenham protutnjao Marakanom

Večerašnjim utakmicama okončano je 4. kolo grupne faze Lige prvaka, a novi sigurni učesnik osmine finala je PSG.

Parižani su večeras na Parku prinčeva nadigrali Club Brugge sa 1:0, te tako stigli i do četvrte pobjede. Jedini gol na utakmici postigao je Mauro Icardi u 22. minuti.

Real Madrid je na svom Santiago Bernabeuu potpuno razbio turski Galatasaray, a sve je bilo riješen na samom startu.

Rodrygo je pogađao u 4. i 7. minuti, a na 3:0 je povisio Sergio Ramos iz penala. Benzema je u 45. minuti povisio na 4:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Real postigao još dva gola. Hat-trick je kompletirao Rodrygo, a drugi gol je postigao i Benzema.

U grupi D Leverkusen je s 2:1 nadigrao Atletico Madrid.

U grupi B Tottenham je na gostovanju u Beogradu ostvario jako važnu pobjedu nad Crvenom zvezdom od 0:4.

Pijetlove je u vodstvo doveo Giovani Lo Celso u 36. minuti nakon nevjerovatne situacije pred golom Zvezde. Pogađali su gosti i stativui prečku, Borjan je branio, domaći fudbaleri blokirali šuteve, ali je na kraju Lo Celso poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov prvijenac u dresu Tottenhama.

U nastavku je sjajni Son potvrdio pobjedu gostiju s dva pogotka, a jedan je dodao i Eriksen.