Banja Luka 11°C
Bihać 18°C

10.11.2019 / 23:34 Fudbal - LaLiga

Sevilla u velikom derbiju slavila golovima Ocamposa i De Jonga

Fudbaleri Seville su večeras u velikom derbiju Andaluzije na gostovanju savladali Betis rezultatom 2:1.

Gosti su i ušli u ovaj meč kao blagi favoriti, ali naravno, u derbiju su se za pobjedu morali dobro namučiti.

Poveli su preko Ocamposa u 13. minuti, ali je Betis u najboljem mogućem trenutku uzvratio, pošto je u posljednjoj minuti prvog dijela pogodio Loren.

Ipak, svojim pogotkom u 55. minuti Luuk de Jong donosi trijumf Sevilli, koja dolazi do tri boda.

Sevilla je tako stigla do četvrtog mjesta pošto ima 24 boda, a Betis i dalje tavori pri dnu tabele sa 13 bodova iz isto toliko utakmica. Nalazi se na 17. mjestu.