Banja Luka 3°C
Bihać 2°C

11.11.2019 / 23:42 Košarka - ABA liga

Potpuni kolaps Igokee u Beogradu, najubjedljivija pobjeda Zvezde ove sezone

Igokea je doživjela potpuni kolaps u Beogradu, a Crvena zvezda je protiv bosanskohercegovačkog predstavnika u šestom kolu ABA lige ostvarila najubjedljiviju pobjedu ove sezone (103:61).

Zvezda je krenula odlično od samog početka utakmice, tako da je već u prvoj četvrtini ostvarila prednost od 11 poena (29:18). Prednost beogradskog kluba je konstantno rasla i na odmor su otišli sa 25 poena “viška” (53:28).

Igosi su bili totalno nemoćni, tako da je i treća dionica pripala Zvezdi koja je u posljednjih deset minuta ušla sa 31 poenom prednosti. Domaći su u nastavku brojali do 103 i tako napravili razliku od 42 poena.

Zvezdu je do pobjede vodio Baron sa 19 poena, dva skoka i devet asistencija, dok su Gist, Dobrić i Brown dodali po 13 poena. Vaughn je bio najefikasniji u poraženoj ekipi sa 19 poena, a dvocifeni su bili i Evans sa 16 i Green sa 15 poena.