Bihać 15°C

05.12.2019 / 22:51 Košarka - ABA 2 liga

Dramatičan finiš na Grbavici: Sparsi nadoknadili zaostatak i savladali Lovćen

U 10. kolu ABA 2 lige košarkaši Sparsa pobijedili su Lovćen rezultatom 69:67.

Sarajevski tim je slabo otvorio meč pa su gosti sa Cetinja nakon prve četvrtine vodili rezultatom 15:22. Ipak, do kraja poluvremena Sparsi su smanjili na 45:46.

I treće četvrtina bila je prilično izjednačena, ali je Lovćen u posljednjih deset minuta ušao sa pet koševa prednosti. Uslijedila je neivjesna završnica, a koševima Vrabca minutu i 40 sekundi prije kraja Sparsi su izjednačili na 64:64.

Već u narednoj akciji nakon osvojene lopte Strong je poentirao za 66:64. Gosti su zatim izjednačili, ali je Buza 25 sekundi prije kraja pogodio za 68:66. U posljednjem napadu gosti su ponovo pogriješili, te su Sparsi u penal završnici ipak potvrdili trijumf.

Zanimljivo, ovo je tek prva pobjeda našeg predstavnika u ovosezonskom takmičenju.

Adin Vrabac sa 17 poena bio je najefikasniji kod Sparsa, Nedim Buza je dodao 14, a Darrion Strong 13 poena. Kod gostiju najbolji je bio Miloš Popović sa 17 ubačaja, a Emir Hadžibegović je postigao 16 koševa.