Banja Luka 31°C
Bihać 31°C

08.12.2019 / 15:09 Fudbal - Majstorija Makedonca

Pandev se fantastično snašao i lobovao golmana sa 35 metara

Sve je bilo na strani Genoe na današnjem gostovanju kod Leccea – imali su gosti dva gola prednosti poslije prvog poluvremena, ali uslijedio je povratak domaćina na stadionu Via Del Mare u 15. kolu Serije A.

Sve je počelo pogotkom veterana Gorana Pandeva koji je podsjetio na legendarni gol Dejana Stankovića za Inter 2011. godine.

Tim udarcem sa pola terena protiv Schalkea, Stanković se upisao u historiju Intera, ali i evropskog fudbala, a na tom tragu je bio i današnji pogodak iskusnog Makedonca.

Pandev je u 31. minutu utakmice 15. kola Serije A iskoristio katastrofalno ispucavanje brazilskog golmana Gabriela i sa 40-tak metara pogodio mrežu Leccea – 0:1.

Iskusni napadač iz Sjeverne Makedonije bio je zaslužan i za drugi pogodak Genoe s obzirom da je izborio penal u finišu prvog dijela, koji je sigurno relizovao Domenico Criscito – 0:2.

Tada se činilo da će gosti uspjeti da prekinu lošu seriju od pet utakmica bez poraza…

Međutim, u nastavku su izabranici Fabija Liveranija najprije smanjili fantastičnim golom Filipa Falcoa u 60. minutu, potom su Đenovljani ostali sa 10 igrača zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona Kevina Agudela.

Brojčanu prednost na terenu, Lecce je iskoristilo u 70. minutu kada je Falco asistirao Andrei Tabanelliju – 2:2.

Pandev se od heroja prometnuo u tragičara u roku od četiri minuta (73.-77.), jer je zaradio dva žuta kartona, prvi zbog simuliranja penala, a drugi, isključujući zbog žestokog starta, pa mu je arbitar pokazao put u svlačionicu.

Ipak i sa devet igrača, gosti sa Marasija su uspjeli da sačuvaju jedan bod, iako su po svemu prikazanom ispustili dva.