Bihać 1°C

09.12.2019 / 23:08 Fudbal - Arsenal napokon prekinuo crni niz

Topnici preokretom do pobjede u londonskom derbiju

Arsenal je večeras konačno uspio da slavi nakon dva mjeseca i tri dana posta u Premiershipu.

Protiv Bournemoutha su Topnici pobjedu upisali još 6. oktobra, a večeras su u londonskom derbiju s West Hamom, na Olimpijskom stadionu u Londonu, slavili trijumf nakon velikog preokreta.

Čekičari su vodili od 38. minute pogotkom Ogbonne nakon ubačaja iz kornera, ali je u drugom poluvremenu tim Fredrika Ljungberga konačno proigrao.

Sve je počelo od asistencije Kolašinca za pogodak mladog Martinellija za poravnanje na 1:1, da bi samo šest minuta poslije sjajnim golom Nicolas Pepe donio preokret Topnicima.

Nije se dugo čekalo ni na treći pogodak, pošto je već u 69. minuti Aubameyang na asistenciju Pepea pogodio za 1:3.

Tako je i završilo, a s ova tri boda je Arsenal skočio na 9. mjesto na tabeli sa 22 boda, dok West Ham ostaje na 16. mjestu sa šest bodova manje.