Bihać 4°C

04.01.2020 / 13:59 Tenis - Loš start

Džumhur porazom u Dohi otvorio 2020. godinu

Damir Džumhur / Vijesti.ba
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (93. ATP) ispao je u prvom krugu kvalifikacija za ATP turnir u katarskoj Dohi od Australca Alexeija Popyrina (97. ATP) nakon poraza 1:2, po setovima 6:4, 6:7, 5:7.

Džumhuru je ovo bio prvi meč nakon gotovo dva mjeseca pauze te prvi u 2020. godini u kojoj planira vratiti se među 50 najboljih tenisera svijeta, prenosi Klix.ba.

Današnji meč protiv nimalo naivnog Australca počeo je vrlo loše po Damira jer je izgubio prvi servis te je brzo gubio s 3:0. Međutim, u sedmom i devetom gemu pravi dva breaka što je bilo sasvim dovoljno za vodstvo u setovima ovog meča.

Obojica tenisera su u drugom setu igrala kvalitetno bez grešaka. Uslijedio je tie-break u kojem se bolje snašao Popyrin i došao do izjednačenja.

Za razliku od drugog seta, obojica su loše ušla u treći odlučujući set s izgubljenim servisima. Slično su ponovili i u sedmom i osmom gemu, a ključni je bio 11. gem kad je Australac osvojio break, što je bilo dovoljno za veliki preokret i pobjedu u današnjem duelu.

Za ulazak u glavni žrijeb ATP turnira u Dohi, Popyrin će igrati protiv francuskog tenisera Corentina Mouteta (83. ATP), koji je danas bio bolji od Slovaka Andreja Martina (107. ATP) sa 6:4, 6:4.