Mostar 13°C
Tuzla 11°C
Banja Luka 11°C

11.01.2020 / 22:56 Fudbal - Serie A

Inter vodio u derbiju protiv Atalante, Handanović u zadnjim minutama spašavao bod

U jednom od derbija 19. kola italijanske Serije A, Inter i Atalanta podijelili su bodove.

Domaći su na Giuseppe Meazzi rano došli u vodstvo, već u četvrtoj minuti efektnim udarcem Lautaro Martinez pogodio je za erupciju oduševljenja Interovih fanova.

U finišu prvog dijela igre je Toloi imao lijepu priliku da poravna rezultat, šutirao je sa desetak metara, ali je Handanovič maestralno intervenisao.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, a izglednijih prilika nije bilo sve do posljednjih 15-ak minuta.

Najprije su gosti poravnali, Gosens je pokupio jedan odbitak i smjestio loptu iza leđa golmana Intera, 1:1.

Igrao se 87. minut kada su gosti dobili penal, skrivio ga je mladi Bastoni.

Inter je bio na ivici poraza, ali je fantastični Handanovič odbranio udarac Luisa Muriel sa bijele tačke!

U nadoknadi je Borja Valero imao veliku šansu da kazni goste za neiskorišten jedanaesterac, ali je šutirao tik pored desne stative iz dobre pozicije.

Na kraju podjela bodova, Inter prvi sa 46 bodova, ali sa samo bodom više od Pjanićevog Juventusa, koji sutra gostuje u prijestonici kod Džekine Rome. Atalanta je sa ovim bodom ostala peta, ukupno ih imaju 35, koliko i četvrtoplasirana Vučica.