Tuzla 17°C
Banja Luka 15°C

15.01.2020 / 21:27 Košarka - Bolji od Trenta

Partizan ostvario drugu pobjedu u TOP 16 fazi Eurocupa

Partizan je ostvario drugu pobjedu u drugom kolu TOP 16 faze košarkaškog Eurocupa, a Beograđani su večeras pobijedili Trento na gostovanju rezultatom 58:83.

Gosti nisu ni u jednom trenutku dozvolili da njihova pobjeda dođe u pitanje. Već u prvoj četvrtini imali su 12 poena prednosti, a do odlaska na odmor uspjeli su doći do 19 poena razlike (28:47). I naredne dvije dionice pripale su Partizanu, koji je tako povećao prednost i na kraju slavio sa 58:83.

Gordić je odigrao skoro 19 minuta, a u tom periodu ubacio je tri poena. Imao je 1/3 šut za dva poena, a za tri 0/1. Pogodio je i jedno od dva slobodna bacanja. Tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Najefikasniji u Partizanu su bili Rade Zagorac i Maricus Paige sa po 11 poena. U poraženoj ekipi James Blackmon je ubacio 12, a Aaron Craft i Fabio Main po deset.