Banja Luka 14°C

20.01.2020 / 13:45 Tenis - Australian Open

Đoković u četiri seta bolji od Struffa za plasman u drugo kolo

Novak Đoković / Vijesti.ba
Srbijanski teniser Novak Đoković pobijedio je u prvom kolu Australian Opena njemačkog predstavnika Jan-Lennarda Struffa rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (7:5), 6:2, 2:6 i 6:1.

U prvom setu prvi break vidjeli smo u šestom gemu, a Đoković je poveo sa 4:2. Kada je Novak servirao za prvi set u devetom gemu Nijemac je vratio break, a potom odveo meč u tie-break. Uspješniji u tie-breaku bio je Đoković i riješio ga je u svoju korist rezultatom 7:5.

Već na početku drugog seta Đoković je napravio novi break, a potom još jedan u sedmom gemu i drugi set riješio je u svoju korist rezultatom 6:2. U trećem setu identičnim rezultatom slavio je Nijemac.

Đoković je u četvrtom setu sigurnom igrom napravio tri breaka, protivniku je dozvolio da osvoji svega jedan gem i slavio je rezultatom 6:1, prenosi Klix.ba.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Ito - Gunneswaran.