Tuzla 21°C
Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

25.01.2020 / 18:55 Fudbal - FA kup

Bešić postigao sjajan gol u pobjedi Sheffielda, Vrančić asistirao u trijumfu Norwicha

Igrane su utakmice četvrtog kola FA kupa, a bio je ovo odličan dan za bh. fudbalere. Muhamed Bešić je postigao sjajan gol u pobjedi Sheffield Uniteda, dok je Mario Vrančić asistirao u trijumfu Norwicha.

Norwich je na gostovanju slavio protiv Burnleya rezultatom 1:2 i tako prošao u osminu finala. U prvom poluvremenu bilo je prilika, ali ne i pogodaka. Nakon osam minuta igre u drugom dijelu Vrančić je asistirao Hanleyju za 0:1. Samo četiri minute poslije Drmić je udvostručio prednost Kanarinaca. Pieters je u 72. minuti postavio konačnih 1:2.

Sheffield Unied slavio je na gostovanju kod Milwalla (0:2). Ni u ovom susretu nije bilo pogodaka u prvom dijelu, a u nastavku viđen je fantastičan pogodak, koji je djelo Muhameda Bešića. Reprezentativac BiH je u 62. minuti postigao sjajan gol lijevom nogom sa 20-ak metara. Norwood je u 84. minuti potvrdio pobjedu gostiju.

Rezultati utakmica četvrtog kola FA kupa (*utakmice završene neriješeno se ponavljaju):

Burnley – Norwich 1:2
Coventry – Birmingham 0:0
Milwall – Sheffield United 0:2
Newcastle – Oxford 0:0
Portsmouth – Barnsley 4:2
Reading – Cardiff 1:1
Southampton – Tottenham 1:1
West Ham – WBA 0:1