Banja Luka 18°C
Bihać 14°C

25.01.2020 / 19:11 Košarka - Prvenstvo BiH

Zrinjski slavio protiv Vogošće na svom terenu sa 65 poena razlike

Vogošća je doživjela novu katastrofu u košarkaškom Prvenstvu Bosne i Hercegovine, a protiv njih večeras do izuzetno ubjedljive pobjede došao je Zrinjki na svom terenu rezultatom 139:74.

Već nakon prve četvrtine vidjelo se da Vogošćane očekuje novi težak poraz. Prvi period pripao je Mostarcima sa 34:12, a do poluvremena domaći su dodatno povećali svoju prednost na 29 poena.

U nastavku viđena je ista slika na parketu. Zrinjski nije prestajao sa dominacijom, a pripale su im ubjedljivo i naredne dvije dionice, tako da su na kraju slavili sa 65 poena razlike (139:74).

Džajić je pružio najbolju partiju u Zrinjskom sa 25 poena, pet skokova i četiri asistencije. Pratio ga je Glogovac sa 18 poena, dok je Pajić dodao 15, a Zlomislić i Danilović po 14. U poraženoj ekipi najraspoloženiji je bio Tuljković sa 28 poena, a pratio ga je Willaims sa 19.

Ovo je bila šesta uzastopna utakmica u kojoj je Vogošća primila preko 100 poena.