Banja Luka 14°C
Bihać 11°C

26.01.2020 / 19:26 Ostali sportovi - Veliki podvig

Hrvatska poražena i u vaterpolu: Crna Gora osvojila treće mjesto na EP

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, nakon što je savladala Hrvatsku 10:9 (1:3, 2:4, 3:1: 2:1), u utakmici za treće mjesto.

Velika pobjede "Ajkula", nakon što su gubili i sa 4 gola razlike krajem druge i početkom posljednje četvrtine.

Podmlađene "ajkule" sa tri debitanta, plasmanom među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta su napravile ogroman uspjeh, a medalja je nagrada za naporan rad i odlične partije.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića revanširali su se rivalu za poraz u grupi i nakon velikog preokreta osvojili prvu bronzu na šampionatima Evrope.

To je četvrto odličje crnogorskim vaterpolistima, nakon šampionskog trofeja 2008. u Malagi i dva srebra 2012. u Ajndhovenu i četiri godine kasnije u Beogradu.

Hrvatska je povela na startu 2:0, a sredinom treće četvrtine imala je prednost od četiri gola (8:4).

Crna Gora je u trećem dijelu zaostatak smanjila na gol (8:7), a u samom finišu, nakon serije od tri gola, došla do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Aleksandar Ivović sa pet, Dragan Drašković sa dva, dok su po gol postigli Draško Brguljan, Vladan Spaić i Stefan Pješivac.

U hrvatskoj selekciji po dva gola postigli su Loren Fatović, Maro Joković i Josip Vrlić.