Banja Luka 2°C
Bihać -2°C

28.01.2020 / 23:08 Fudbal - Za trofej protiv Uniteda ili Cityja

Aston Villa u finalu Liga kupa, Villa Park slavi Trezegueta!

Sjajan meč smo večeras gledali u Birmingemu, tačnije na Villa Parku, gdje je Aston Villa u revanšu polufinala Liga kupa dočekala Leicester.

Rezultat u prvoj utakmici bio je 1:1, a Villa je u ovoj utakmici prva stigla do gola, i to već u 12. minuti.

Grealish je asistirao za Targetta, koji trese mrežu Lisica za 1:0. S tim rezultatom se otišlo i na odmor, a u nastavku Leicester počinje igrati nešto bolje.

To je urodilo plodom u 72. minuti, kada je stvari na početak vratio Iheanacho (1:1).

Kada se činilo da ćemo gledati produžetke, na scenu je stupio Egipćanin Trezeguet, koji u 93. minuti pogađa za veliko slavlje domaćih. Inače, Trezeguet je u igru ušao u 77. minuti…

Tako se Villa plasirala u veliko finale Liga kupa, a tamo će igrati s boljim iz duela Cityja i Uniteda (prvi meč 3:1).