Banja Luka 2°C
Bihać 1°C

15.02.2020 / 22:42 Fudbal - Serie A

Džekin pogodak nedovoljan Vučici: Atalanta nakon preokreta savladala Romu

Roma je ispustila prednost protiv Atalante koju joj je donio Edin Džeko, a tim iz Bergama na kraju je na svom terenu nakon preokreta slavio sa 2:1 u utakmici 24. kola italijanske Serije A.

Prvu veću priliku imala je Atalanta u desetoj minuti kada je pokušao Alejandro Gomez. Rafael Toloi je šutirao malo pored stative u 38. minuti, da bi u 45. Edin Džeko iskoristio grešku odbrane tima iz Bergama i dobrim udarcem sa ruba šesnaesterca zatresao mrežu domaćih za 0:1.

Prednost Vučice nije dugo trajala, jer je nakon samo šest minuta igre u nastavku Berat Djimsiti pogodio za 1:1. U 60. minuti tim iz Bergama napravio je potpuni preokret kada je pogodio Mario Pašalić za 2:1. U nastavku rimski klub nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćinu i rezultat je ostao isti.

Roma je ostala na petom mjestu sa 39 bodova, dok se Atalanta ovom pobjedom učvrstila na četvrtoj poziciji sa 45 bodova iz 24 kola.