Bihać 5°C

27.05.2020 / 22:31 Fudbal - Bundesliga

Nastavljena crna serija Schalkea, bude se evropske ambicije Hoffenheima

Večerašnjim utakmicama kompletirano je 28. kolo Bundeslige.

Nastavljen je crni niz Schalkea 04, koji je novi poraz pretrpio u Dizeldorfu. Domaća Fortuna je slavila sa 2:1 i tako ugrabila važne bodove u borbi za opstanak, dok je tim iz Gelzenkirhena produžio negativnu seriju na devet mečeva bez pobjede.

Da priča bude bolnija za navijače Schalkea, njihovi ljubimci su poveli preko Westona McKennieja u 53. minuti. Međutim, u razmaku od svega pet minuta uslijedio je preokret – Rouwen Hennings je izjednačio u 63. na 1:1, a zatim Kenan Karaman u 68. doveo Fortunu u vodstvo te zaključio konačnih 2:1.

Važnu pobjedu za približavanje pozicijama koje vode u Evropu ostvario je Hoffenheim nad Kolnom, 3:1. Sve je bilo riješeno do 48. minute, kada je Baumgartner svojim drugim golom na utakmici postavio 3:0, poraz gostiju tek je ublažio Kainz u 60. minuti.

Ermin Bičakčić na klupi Hoffenheima je odgledao meč, nije ulazio u igru.

Zabilježena su i dva remija. Union Berlin i Mainz su podijelili bodove (1:1), baš kao Augsburg i Paderborn u meču bez pogodaka.