Tuzla 6°C
Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

31.05.2020 / 17:48 Fudbal - Bundesliga

Thuramov potez obišao svijet: Borussia M'gladbach pobijedila Union i vratila se na treće mjesto

Borussia M'gladbach je u 29. kolu Bundeslige pobijedila Union Berlin sa 4:1 i vratila se na treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Domaći su poveli u 17. minuti golom Neuhausa, a Marcus Thuram je udvostručio prednosr četiri minute prije kraja prvoh dijela.

Tračak nade gostima na startu drugog poluvremena donio je Andersson u 50. minuti – smanjivši na 2:1, alii samo devet minuta kasnije Thuram je svojim drugim golom zapečatio sudbinu gostiju.

Konačnih 4:1 postavio je Alassane Plea devet minuta prije kraja.

Osim rezultata, posebnu pažnju privukla je proslava prvog gola Marcusa Thurama. Mladi Francuz je klelnuo na koljena, jasno aludiravši na ubistvo koje se desilo u Americi prije nekoliko dana.

Thuramov gest je gotovo sigurno povezan sa protestima koji su se pojavili u Americi zbog smrti tamnoputog Georgea Floyda, kojeg je na brutalan način usmrtio policajac.

Inače, Thuram je dobio ime po jamajčanskom aktivisti Marcusu Garveyu, a njegov slavni otac Lilian Thuram poznati je borac za ljudska prava.