Banja Luka 9°C
Bihać 8°C

03.06.2020 / 23:07 Fudbal - Bundesliga

Eintracht nanio težak poraz domaćinu u Bremenu i gurnuo Werder na rub provalije

U prvih 25 bundesligaških kola, Werder Bremen je upisao samo četiri pobjede, a u posljednja tri kola čak dvije.

Kada je korona virus zaustavio nogometna nadmetanja diljem Evrope, Werder je bio u ozbiljnom problemu.

Međutim, nakon nastavka takmičenja u maju činio se da igra neka druga ekipa; možda je Werderu pogodovalo to što su svi klubovi izgubili momentum i formu, pa više nije morao hvatati zaostatak.

Bilo kako bilo, momčad Floriana Kohfeldta je nakon nastavka u tri utakmice došla do dvije pobjede i jednog remija. Nije primila niti jedan gol i osvojila je sedam od mogućih devet bodova.

Činilo se da je opstanak još uvijek moguć; prije današnje zaostale utakmice Werder je kasnio samo tri boda za 15. Mainzom, koji je u groznoj formi.

Nažalost, Werderov današnji suparnik također je tempirao formu: Eintracht je u prošlom kolu protiv Wolfsburga došao do prve ligaške pobjede još od februara, a danas je sasjekao Werderov momentum.

Utakmica se lomila do 81. minute, kada je Stefan Ilsanker zabio za 2:0. Veznjak je ušao u istoj minuti, a u 90. je zabio svoj drugi gol i odlučio utakmicu. Dvadeset minuta ranije, Filip Kostić je asistirao Andreu Silvi za vodstvo gostiju.

Završilo je 3:0. Eintrachtu je to druga uzastopna pobjeda, a Werder je i dalje 17. mjesto, duboko u zoni ispadanja.