Tuzla 14°C
Banja Luka 14°C

04.07.2020 / 23:43 Fudbal - Serie A

Milan pobijedio Lazio na Olimpicu

Čini se da je od večeras trka za Scudetto gotova, pošto je ekipa Milana na gostovanju kod Lazija na Olimpicu slavila sa velikih 3:0.

Lazio je nastavio s blijedim partijama u nastavku sezone, u prethodna dva meča je preokretom dolazio do pobjede, ali ovaj put to nije moglo proći.

Rossoneri su bili dosta bolji protivnik i sasvim su zasluženo osvojili sva tri boda.

Calhanoglu je u 23. minuti pogodio za vodstvo ekipe Stefana Piolija, a jedanaest minuta poslije je prednost s bijele tačke udvostručio Zlatan Ibrahimović.

U drugom poluvremenu je konačnih 3:0 postavio Ante REbić golom u 59. minuti, a priliku za igru je od 71. minuti dobio i naš Rade Krunić.

Asmir Begović je utakmicu odgledao s klupe.

Milan je ovim trijumfom pomogao ljutom rivalu Juventusu, koji je sada na sedam bodova viška u odnosu na Lazio, te je praktički i stavio jednu ruku na šampionski pehar. Ruku na srce, djeluje potpuno nerealno da Stara dama u osam utakmica ispusti prednost od sedam bodova…