Tuzla 15°C
Banja Luka 15°C

14.07.2020 / 23:49 Fudbal - Serie A

Hat-trick Pašalića, čudesna Atalanta deklasirala Bresciju

U susretu 33. kola Serie A Atalanta je pobijedila Bresciju sa 6:2, a tri gola postigao je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Prvi već u drugoj minuti utakmice. Pašalić je dobio loptu od Malinovskog, ušao je u kazneni prostor i pogodio golmanov bliži ugao.

Izjednačio je na 1:1 u osmoj minuti Torregrossa nakon velike pogreške Caldare, ali do kraja poluvremena vodstvo Atalante u potpuno jednosmjernoj utakmici osigurali su De Roon (25’), Malinovski (28’) i Zapata (32’) za 4:1.

Pašalić je u 56. minuti postigao svoj osmi gol sezone, a onda je samo dvije minute kasnije dodao stigao i do prvog hat-tricka u karijeri.

Poraz Brescije za konačnih 6:2 ublažio je Nikolas Spalek u 82. minuti.

Atalanta koja izvjesno igra najbolji fudbal u Evropi sada je druga sa 70 bodova, šest manje od vodećeg Juventusa.