Tuzla 12°C
Banja Luka 12°C

15.07.2020 / 21:45 Fudbal - Premiership

City rutinski slavio, Tottenham na krilima Kanea savladao Newcastle

Odigrane su tri utakmice 36. kola engleske Premier lige u kojima su postignuti očekivani rezultati uz pobjede Manchester Cityja i Tottenhama.

Manchester City je rutinski bio bolji od Bournemoutha rezultatom 2:1. Već u šestoj minuti David Silva je pogodio iz slobodnog udarca na sjajan način i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Pet minuta prije kraja prvog dijela utakmice Gabriel Jesus je pogodio nakon divnog prodora na malom prostoru. Pep Guardiola je odlučio odmoriti najvažnije igrače, pa je tako u nastavku domaći tim stao na loptu.

David Brooks je u samom finišu uspio samo smanjiti rezultat i to je bilo sve za ovu utakmicu.

Tottenham je na krilima Harryja Kanea slavio rezultatom 3:1 protiv Newcastlea. Zvijezda Spursa je postigla dva gola, uz jedan Heung Min Sona, a utješni gol i to fantastičan za Svrake postigao je Matt Ritchie.

U duelu Burnleya i Wolverhamptona nije bilo pobjednika, a završeno je rezultatom 1:1. Raul Jimenez je doveo goste u vodstvo, da bi u posljednjim sekundama Chris Wood sa bijele tačke donio remi svom timu.