Banja Luka 19°C
Bihać 16°C

26.09.2020 / 17:53 Fudbal - PL BIH

Borac na krilima Lukića i Zakarića razbio Olimpik na Otoci

Borac je ostvario visoku pobjedu na Otoci protiv Olimpika i tako se približio lideru Sarajevu na dva boda zaostatka.

Nije djelovalo u uvodnim minutama da će utakmica biti ispunjena golovima, meč je čak bio prilično dosadnjikav u prvih pola sata.

No, sve se mijenja nakon 32. minute, nakon što Jovo Lukić glavom na ubačaj Ziljkića trese mreže domaćih. Ubrzo nakon toga Olimpik nije imao sreće, jer stativu pogađa Milanović. Rezultatom 0:1 je zaključeno prvo poluvrijeme, da bi prava uzbuđenja nastupila nakon odmora.

Već na startu drugog poluvremena Lukić je udvostručio prednost Banjalučana. Prelijepa akcija, odlično je asistirao Zakarić, a mladi napadač Borca poentira atraktivno, petom.

Smanjio je Hasanović u 56. minuti, glavom pogađa nakon kornera, ali svega deset minuta kasnije Zakarić vraća dva gola prednosti gostima.

Isti igrač u 72. minuti je zaključio konačan rezultat pogotkom za 1:4 i za prvu gostujuću pobjedu Borca ove sezone.

Olimpik – Borac 1:4 (Hasanović 56’ – Lukić 32’ i 50’, Zakarić 66’ i 72’)

Stadion otoka. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

OLIMPIK: Hadžić, Adžem, Imamović, Lekanić, Hasanović, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Milanović, Hadžanović Šišić.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Milojević, Ćosić, Dujaković, Vojinović, Brtan, Vranješ, Ziljkić, Zakarić, Lukić.