Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

22.10.2020 / 23:41 Fudbal - Evropa liga

Džeko asistent u pobjedi Rome, Arsenal slavio nakon preokreta

U Evropi je zvanično počelo i drugo po važnosti fudbalsko takmičenje, Liga Evrope. Na rasporedu, u terminu od 18:55 odigrano je 12 mečeva.

Roma Edine Džeke slavila je na teškom gostovanju kod Young Boysa. Rimljani su gubili 1:0, a Džeko je meč počeo na klupi. U igru je ušao u 59. minuti - a samo je 10 minuta kasnije asistirao Peresu za 1:1.

Nova energija u redovima Rome dovela je tim i do preokreta, jer je i rezervista Miktaryan asistirao Kumbuli za 2:1 u 74. minuti - čime je Roma sezonu u Evropi počela pobjedom.

Sead Kolašinac, reprezentativac BiH, igrao je u pobjedi Arsenala protiv Rapida iz Beča. I Arsenal je nakon preokreta došao do pobjede u prvom kolu grupne faze.

Fountas je doveo domaćine u vodstvo u 51. minuti, da bi Arsenal od 70. do 74. minute uspio preokrenuti. Prvo je pogodio David Luiz na asistenciju Pepea, a Aubameyang je dao gol na dodavanje Bellerina za 2:1.