Banja Luka 1°C
Bihać 1°C

24.10.2020 / 20:22 Košarka - Fantastična partija Kamenjaša

Spars Realway preokretom do trijumfa u derbiju

Na Grbavici je u dvorani Novo Sarajevo večeras odigran derbi 4. kola Prvenstva BiH u košarci, a Spars Realway je uspio sa 80:74 savladati Široki Brijeg.

Bila je ovo utakmica s dva potpuno različita poluvremena. Prvo je pripalo gostima iz Širokog Brijega, pošto su prvu dionicu dobili sa 20:23, a u drugoj su uspjeli tu prednost povisiti na čak +12. Na odmor se otišlo s rezultatom 31:43.

Ipak, ekipa Nedima Džemića u drugom poluvremenu izlazi u potpuno drugačijem stanju, te igra mnogo, mnogo bolju košarku.

To je i dalo rezultat, pošto Sarajlije prave sjajan preokret i na kraju slave rezultatom 80:74. Posebno je sjajno domaći tim igrao u posljednjoj četvrtini, koju je dobio sa 15 razlike (26:11).

Najzaslužniji za pobjedu Sparsa su bili Amar Gegić s 20 poena, te fantastični Kenan Kamenjaš sa 19 poena i isto toliko skokova (19).

Kod Širokog Brijega je 21 poen ubacio Rashun Davis, a uhvatio je i 10 skokova za double-double učinak.