Banja Luka 19°C
Bihać 16°C

24.10.2020 / 21:06 Fudbal - Turska Super Liga

Edin Višća postigao dva gola za Bašakšehir i odveo ih do druge pobjede u sezoni

Basaksehir se nakon lošeg starta prvenstva definitivno vratio u staru formu, a danas je na svom stadionu u Istanbulu sa visokih 5:1 porazio ekipu Antalyaspora.

Po običaju, značajnu ulogu u ovoj pobjedi je odigrao reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, koji je pružio sjajnu partiju i postigao dva gola te upisao i asistenciju.

Upravo je Višća načeo mrežu gostiju, kada je pogodio s bijele tačke u 11. minuti, da bi tri minute poslije uzvratio gostujući tim i to preko Podolskog, koji poravnava na 1:1.

Potom je novu priliku iz penala imao u 23. minuti. Ovaj put je golman zaustavio njegov šut, ali je to Višća ispratio i iz “popravnog” poslao loptu u mrežu.

Bilo je tada 2:1, a već u 27. minuti je bilo jasno da će Basaksehir slaviti, a tada je Višća asistirao za Kahvecija, koji pogađa za velikih 3:0.

Do kraja prvog dijela je još pogodio i Crivelli i postavio 4:1.

Drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja, Basaksehir je rutinski odrađivao posao do kraja, ali je u samom finišu postigao još jedan gol.

Igrala se 84. minuta, a tada je strijelac za konačnih 5:1 bio Giuliano.

Višća je na terenu proveo svih 90 minuta.