Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

25.11.2020 / 20:52 Fudbal - Liga prvaka

Manchester City prošao u nokaut fazu, furiozna pobjeda Monchengladbacha

Odigrana su prva dva današnja meča Lige prvaka, a pobjede su upisali Manchester City i Borussia Monchengladbach.

Fudbaleri Manchester Cityja osigurali su nastup u osmini finala Lige prvaka novom, četvrtom pobjedom u isto toliko odigranih susreta u grupnoj fazi ove sezone. Građani su slavili na gostovanju Olympiakosu rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Phil Foden u 36. minuti susreta. Raheem Sterling je svom mlađem kolegi ostavio sjajan povratni pas petom, a Foden je lijepo pogodio za 0:1.

Iako je u nastavku bilo prilika, City je mogao davno riješiti meč, rezultat se nije mijenjao pa je ostalo 0:1.

Vrlo ubjedljiv bio je tim Borussije Monchengladbach na svom terenu protiv Shakhtara rezultatom 4:0 i time je njemački predstavnik još jednom na furiozan način slavio protiv svog rivala.

U prvom dijelu već su sve stvari bile riješene. Lars Stindl sa bijele tačke u 17. minuti, a onda i u nastavku Nico Elvedi i Breel Embolo pogađali su za 3:0 već na poluvremenu.

Oscar Wendt je u 77. minuti postavio konačnih 4:0. Tako je Borussia osigurala prvo mjesto i nakon četvrtog kola jer u grupi, u kojoj su Real Madrid i Inter još, ima četiri boda više od prvog pratitelja. U ovoj grupi nas sigurno čeka velika borba do samoga kraja.