Banja Luka 16°C
Bihać 13°C

17.01.2021 / 19:48 Rukomet - Svjetsko prvenstvo

Rukometaši Hrvatske rutinski savladali Angolu

Rukometaši Hrvatske su se večeras pobjedom nad Angolom od 28:20 iskupili za veliki kiks u prvom kolu i remi sa prerano otpisanim Japancima.

Kauboji su se i večeras patili u prvom poluvremenu, na odmor su otišli s prednošću od svega 11:12, ali u nastavku ubacuju u brzinu više i rutinski stižu do trijumfa.

Čupić i Marić su bili najzaslužniji za trijumf susjeda sa po 6 postignutih golova.

Prava drama viđena je u duelu Tunisa i Brazila, a na kraju je završeno bez pobjednika, rezultatom 32:32.

Tunižani su u posljednji minut meča ušli s prednošću od dva gola, ali Brazilci u posljednjih pola minute postižu čak dva gola i stižu do remija. Prvo je gol postigao Rodrigues, da bi potom Tunižani preko Sanaija promašili sedmerac.

To je šest sekundi prije kraja kaznio Torriani, golom za konačnih 32:32 u ovoj neviđenoj drami, koju je u posljednjoj sekundi začinila pogođena stativa od strane Tunisa.

Argentina je sa 24:21 savladala Bahrein i upisala već svoj drugi trijumf na takmičenju. Najefikasnije ime susreta je bio Pizarro sa šest golova.