Tuzla 11°C
Banja Luka 11°C

27.03.2021 / 18:53 Tenis - Turnir u Majamiju

Džumhur poražen od Tsitsipasa

Bosanskohercegovački teniser u drugom kolu okončao je nastup na Masters 1000 turniru u Majamiju porazom od Stefanosa Tsitsipasa. Grk je slavio ubjedljivo, rezultatom 6:1 i 6:4.

Džumhur je iznenada dobio priliku da igra na Mastersu u Majamiju, pošto je poražen u kvalifikacijama, a onda je kao ‘lucky looser’ upao u žrijeb umjesto Thiaga Monteira.

Tako je bh. teniser napravio iznenađenje u prvom kolu slavivši protiv iskusnog Kevina Andersona, ali dalje nije mogao.

U drugom kolu bio je protivnik peti igrač svijeta, Stefanos Tsitsipas koji je vrlo lako došao do trijumfa.

U prvom setu Grk je bio ubjedljiv, slavio je rezultatom 6:1, da bi u nastavku Džumhur pružio nešti veći otpor, ali to nije bilo dovoljno da se našteti Tsitsipasu.