Tuzla 10°C
Banja Luka 12°C

10.04.2021 / 20:15 Fudbal - Serija A

Milan upisao vrijednu pobjedu protiv Parme

Milan je u utakmici 30. kola italijanske Serije A došao do pobjede na gostovanju kod Parme (1:3), a na ovom susretu isključen je Zlatan Ibrahimović, dok je naš Rade Krunić priliku za igru dobio sa klupe u drugom poluvremenu.

Rossoneri su došli do prednosti u osmoj minuti kada je Ante Rebić sjajno pogodio nakon asistencije Zlatana Ibrahimovića. Nije bilo mnogo šansi u prvom dijelu, a onda je u 44. minuti Theo Hernandez udvostručio prednost Milana.

Parma je bila opasna na početku drugog dijela, a velike prilike su Graziano Pelle i Juraj Kucka. U 60. minuti isključen je Zlatan Ibrahimović zbog riječi upućenih glavnom sudiji. Šta je tačno rekao Marcu Di Bellu, otkrit će njegov zapisnik.

Domaći su uspjeli smanjiti na 1:2 u 66. minuti pogotkom Riccarda Gagliola. Naš Rade Krunić ušao je u igru u 77. minuti umjesto Hakana Calhanoglua, a Milan ne samo da je uspio sačuvati svoj gol do kraja utakmice, već je i potvrdio trijumf. U sudijskoj nadoknadi pogodio je Rafael Leao za 1:3.