Banja Luka 13°C
Bihać 11°C

15.06.2021 / 10:19 Fudbal - Copa America

Argentina i Čile remizirali, trijumfi Kolumbije i Paragvaja

Odigrane su još tri utakmice grupne faze Copa Americe, a Argentina i Čile su remizirali (1:1), dok je Paragvaj savladao Boliviju (3:1), kao i Kolumbija Ekvador rezultatom 1:0.

Lionel Messi je donio vodstvo Argentini u 33. minuti pogotkom iz slobodnog udarca, a nakon toga skočio je u zrak, imitirajući proslavu Diega Maradone. Tako je dočekao da se i na kontinentalnom prvenstvu Južne Amerike još jednom se oprosti od svog uzora.

Čile je u drugom poluvremenu došao do izjednačenja. Dosuđen im je penal u 57. minuti, a Emiliano Martinez odbranio je Arturu Vidalu udarac sa bijele tačke, međutim Eduardo Vargas je pospremio odbijenu loptu u mrežu za 1:1.

Paragvaj je slavio protiv Bolivije (3:1). U prvom poluvremenu Paragvajci su bili dosta bolji, ali Bolivijci su poveli iz penala u desetoj minuti, a strijelac je bio Erwin Saavedra, no dobili su i crveni karton u finišu prvog dijela. U drugom poluvremenu golovima Kakua i dva Angela Romera, Paragvaj je preokrenuo.

U grupi B Kolumbija je savladala Ekvador rezultatom 1:0 pogotkom Edwina Cardone iz 42. minute.