Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

15.09.2021 / 20:45 Fudbal - Liga prvaka

Pjanić asistent u porazu Besiktasa od Borussije

Besiktas nije najbolje ušao u novu sezonu grupne faze Lige prvaka. Prvak Turske poražen je u Istanbulu od Borussije iz Dortmunda, 1:2.

Mrežu domaćina u 20. minuti načeo je mladi engleski reprezentativac Jude Bellingham nakon lijepe akcije njemačkog tima, da bi isti igrač asistirao Erlingu Haalandu za pogodak u nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom dijelu bilo je nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao sve do sudijske nadoknade. Tada na scenu stupa naš Miralem Pjanić, koji je sjajno centrirao iz prekida, a Montero se našao na pravom mjestu i postavio konačnih 1:2. reprezentativac BiH je, inače, odigrao cijeli meč za Besiktas i bio jedan od zapađenijih pojedinaca domaće ekipe.

Nakon što su u kvalifikacijama eliminisali Crvenu zvezdu i Dinamo, nogometaši Sheriffa kreirali su iznenađenje i u prvom kolu grupne faze Lige prvaka. Šampion Moldavije s glatkih 2:0 je savladao favorizirani sastav Shakhtara iz Donjecka, golovima Afrikanaca Traorea i Yansanea.

Bivši fudbaler Širokog Brijega Stjepan Radeljić igrao je zadnjih pet minuta utakmice za Sheriff.