Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

24.10.2021 / 08:08 Košarka - NBA

Deklasirali Phoenix: Portland upisao prvu pobjedu u novoj sezoni, dobra partija Nurkića

Portland je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni NBA lige. Trail Blazersi su deklasirali Phoenix Sunse, 134:105.

Tek u prvoj četvrtini prošlosezonski finalisti bili su ravnopravan rival domaćoj ekipi u Moda Centeru, ostatak meča bio je jednosmjerna ulica.

Jusuf Nurkić je pružio dobru partiju. Bio je prvi skakač utakmice sa 12 skokova, tome pridodao devet poena, tri asistencije i dvije ukradene lopte za 25 minuta u igri.

Najefikasniji u redovima Portlanda bio je CJ McCollum sa 28 poena, Damian Lillard je dodao 19. Strijelce Phoenixa predvodio je Devin Booker (21).

Luka Garza, nakon dobrih partija u predsezoni, upisao je i prve zvanične minute u NBA ligi. U porazu Detroita od Chicaga (82:97) igrao je šest minuta te zabilježio tri poena, dva skoka i jednu asistenciju.