Bihać 3°C

28.01.2022 / 08:10 Tenis - 3:1 u setovima

Nadal pobijedio Berrettinija i plasirao se u finale Australian Opena

Španski teniser Rafael Nadal izborio je finale Australian Opena.

U polufinalu je iskusni Španac odmjerio snage sa sjajnim Italijanom Mateom Berrettinijem, kojeg je savladao u četiri seta - 6:3, 6:2, 3:6, 6:3.

Španac je puno bolje otvorio meč i prvi set riješio je u svoju korist za nešto više od 40 minuta, a dovoljan mu je bio break koji je napravio u drugom gemu, nakon čega je sigurnom igrom na svoj servis došao do vodstva od 1:0. Rezultat je bio 6:3 za Nadala.

Drugi set Rafa otvara sa brejkom, potom je vezao tri gema, imao visokih 4:0 i opet bez većih problema stigao do seta.

Berrettini se budi tek u trećem setu, uspijeva brejknuti petog tenisera svijeta u osmom gemu, kada je poveo s 5:3, a u sljedećem gemu je bez izgubljenog poena odservirao za povratak u meč.

Nadal je u četvrtom setu napravio break u osmom gemu, došao u vodstvo od 5:3 i faktički u preslikanoj situaciji iz trećeg seta došao do pobjede i plasmana u finale.

Nadala u nedjelju očekuje šesto finale u Melbourneu. Do sada je izgubio četiri, ali sada ima priliku da postane prvi teniser u historiji sa 21. Grand Slam titulom.