Tuzla 13°C
Banja Luka 14°C

28.11.2022 / 16:03 Fudbal - SP 2022

Koreja nije uspjela: Kudus junak reprezentacije Gane

Fudbaleri Gane savladali su u sjajnom susretu u okviru grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru ekipu Južne Koreje rezultatom 3:2.

Gana je u prvom dijelu imala samo dva udarca i oba su završila u mrežu protivnika.

Salisu je u 24. minuti doveo “Crne zvijezde” do prednosti, da bi vodstvo deset minuta kasnije udvostručio prednost.

Ipak, u drugom dijelu blitzkreig Koreanaca. Cho Gue-Sung je postigao dva gola za samo tri minute (58’ i 61’).

Nastavili su Koreanci napadati nakon toga u želji da stignu do velikog preokreta, ali je Kudus u 68. minuti postigao drugi gol na susretu i donijeti veliku prednost Gani.

U drugom meču ove grupe od 20 sati snage će odmjeriti Portugal i Urugvaj.

Trenutno je Porutgal lider na tabeli grupe H sa 3 boda, isto koliko ima i Gana. Urugvaj ima 1, isto koliko i posljednjeplasirana Koreja.