
Sedmerostruki prvak Evrope, ekipa Milana, na San Siru je šokantno poražena od Cagliarija rezultatom 2:1 i tako ostala bez plasmana u najjače klupsko takmičenje na svijetu.
Domaći su odlično otvorili susret i poveli već u 2. minuti kada je nakon asistencije Gimeneza pogodio Saelemaekers. Gosti su do izjednačenja stigli u 20. minuti, a strijelac je bio Borrelli. U drugom poluvremenu uslijedio je novi šok za domaće. Cagliari je do potpunog preokreta stigao u 57. minuti preko Rodrigueza za 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.
Ekipe Coma i Rome iskoristile su loše rezultate Milana i Juventusa te na kraju izborile plasman u Ligu prvaka.
Como, koji s klupe predvodi Cesc Fabregas, slavio je na gostovanju kod Cremonesea rezultatom 4:1.
Pogodak za 1:0 postigao je Rodriguez u 36. minuti, dok je Douvikas u 51. minuti povisio na 2:0.
Domaći su uspjeli samo ublažiti rezultat, kada je Bonazzoli u 55. minuti bio siguran s bijele tačke.
Na 3:1 povisio je Da Cunha u 74. minuti, a isti igrač je sedam minuta kasnije postavio konačnih 4:1.
Como finish fourth in Serie A and qualify for the Champions League.
— Ben Jacobs (@JacobsBen) May 24, 2026
Incredible job done by Cesc Fabregas.
@footballontnt pic.twitter.com/Zyi1Z68n8d
Roma je na gostovanju kod Verone slavila 2:0. Vodeći pogodak postigao je Malen u 56. minuti, dok je konačnih 2:0 postavio El Shaarawy.
Lecce je na domaćem terenu savladao Genou rezultatom 1:0.
Treba dodati da je Juventus svoj meč, odnosno gradski derbi protiv Torina, počeo nešto kasnije zbog navijačkih nereda, ali nakon ovih rezultata postalo je jasno da se Stara dama neće naći u Ligi prvaka naredne sezone, bez obzira na ishod te utakmice.
Tako su, osim prvaka Intera i drugoplasiranog Napolija, plasman u Ligu prvaka izborili Como i Roma, dok će Juventus i Milan naredne sezone igrati u Evropskoj ligi.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja