
Stanovnike sela Rakitnica na području Bjelašnice jutros je dočekao pravi zimski prizor usred hladnog jutra. Na vozilima se formirao sloj leda, pa su mještani prije polaska morali strugati zaleđene šajbe i pripremati automobile za vožnju.
Temperatura se tokom ranih jutarnjih sati spustila na oko 0 stepeni Celzijusa, što je bilo dovoljno da se na površinama zadrži mraz i tanki sloj leda. Hladno jutro posebno je bilo izraženo u višim predjelima Bjelašnice, gdje su noći i jutra znatno svježiji nego u nižim krajevima.
Jutarnja hladnoća donijela je prizore koji više podsjećaju na kasnu jesen ili početak zime, uz bijele tragove mraza na travi, krovovima i vozilima.
Danas će u Bosni i Hercegovini preovladavati sunčano vrijeme uz postepen porast naoblake poslije podne. Tokom noći u Bosni se očekuje kiša ili lokalni pljuskovi, rijetko praćeni grmljavinom. Vjetar slab sjeverni i sjeveroistočni. Dnevna temperatura zraka od 23 do 29, na jugu do 33 °C.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja