
Fudbaleri Red Bull Salzburga pobjedom su započeli novu sezonu austrijske Bundeslige, ali su do punog plijena stigli tek u samoj završnici utakmice protiv Hartberga.
Aktuelni prvak Austrije slavio je na domaćem terenu rezultatom 1:0, a junak susreta bio je Konate koji je pogodio u 89. minuti i donio svojoj ekipi važna tri boda.
Salzburg je tokom cijele utakmice imao potpunu kontrolu igre i stvarao veliki pritisak prema golu gostiju, ali je dugo bez uspjeha pokušavao pronaći put do mreže.
Dominaciju domaćeg sastava najbolje oslikava statistika. Salzburg je imao čak 36 udaraca prema golu, naspram samo pet pokušaja Hartberga, uz 73 posto posjeda lopte i 52 kontakta s loptom u protivničkom šesnaestercu.
Ipak, golman Hartberga dugo je uspijevao zaustavljati napade domaćih, sve dok Konate pred sam kraj susreta nije postigao pogodak vrijedan pobjede.
Utakmica je bila posebna i za Harisa Tabakovića, koji je upisao prve službene minute u dresu Salzburga. Bh. reprezentativac ušao je u igru u 60. minuti, a prema statističkim servisima susret je završio s ocjenom 6,4.
Tabaković je već ranije tresao mreže za Salzburg u pripremnim utakmicama, ali je duel protiv Hartberga bio njegov prvi zvanični nastup za austrijskog velikana.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja