02.08.2026 / 08:14 Svijet - Drama u Rusiji

Eksplozija u Moskvi: Tri osobe poginule, sumnja se na podmetnutu bombu

Eksplozija u Moskvi: Tri osobe poginule, sumnja se na podmetnutu bombu
Foto: Agencije
Eksploziju koja je u subotu navečer odjeknula u restoranu u Moskvi izazvala je eksplozivna naprava, saopćile su ruske vlasti, prenose tamošnji mediji.

Prve, nepotvrđene informacije na društvenim mrežama ukazivale su na moguće curenje plina, ali su istražitelji kasnije utvrdili da je uzrok eksplozije bila eksplozivna naprava, izvijestila je državna novinska agencija TASS, pozivajući se na Nacionalni antiteroristički komitet.

U eksploziji su poginule tri osobe, dok je 21 osoba povrijeđena.

Za sada nije poznato da li je motiv napada političke prirode.

Prema navodima TASS-a, žena je pokušala unijeti eksplozivnu napravu u restoran, ali ju je u tome spriječio zaštitar. Oboje su poginuli u eksploziji, zajedno s jednim gostom restorana.

Prema pisanju ruskih medija, restoran Balzi Rossi, koji se nalazi u centru Moskve, bio je rezervisan za privatne događaje. Na društvenim mrežama pojavile su se tvrdnje da su se u restoranu istovremeno održavali svadbena proslava i rođendan jednog generala ruskih oružanih snaga.

Ruske vlasti se do sada nisu zvanično oglasile o mogućem motivu napada.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo