Banja Luka 17°C
Bihać 14°C

04.01.2020 / 21:41 Fudbal - FA Kup

Građani na Etihadu ubjedljivi protiv niželigaša, United i Wolvesi moraju igrati drugi meč

U Engleskoj su danas na programu utakmice FA Kupa, koji je još uvijek u svojoj ranoj fazi, a prolazak u četvrtu rundu su obezbijedili Manchester City, Bournemouth, Leicester i Potsmouth, dok će Wolverhampton i Manchester United morati igrati i revanš, jer su danas na Molineuxu remizirali (0:0).

Građani su bez ikakvih problema savladali niželigaša Port Vale (četvrti rang takmičenja) na svom Etihadu, a rezultat je glasio 4:1.

Tim Pepa Guardiole je poveo u 19. minuti preko Zinchenka, a gosti u 35. dolaze do poravnanje preko Popea. Ipak, pred kraj poluvremena Aguero vraća vodstvo svom timu.

U nastavku City s dva gola potvrđuje prolazak, a strijelci su bili mladi Harwood-Bellis i Foden.

Bournemouth je potopio Luton na svom terenu sa 4:0, a odličnu partiju je pružio Biling, koji je postigao dva gola. Po jedan su dodali Callum Wilson i Solanke.

Leicester je s 2:0 savladao Wigan, a sve je riješeno u prvom dijelu autogolom Pearcea i pogotkom Barnesa, dok je Portsmouth u gostima kod Fleetwooda slavio s 0:2.