Banja Luka 9°C
Bihać 5°C

15.01.2020 / 17:25 Fudbal - Prvi start i gol Cutronea

Fiorentina izbacila Atalantu iz Kupa Italije

Fudbaleri Fiorentine rezultatom 2:1 slavili su protiv Atalante i tako prošli u četvrtfinale Coppa Italije.

Fiorentina ne briljira baš u Seriji A ove sezone, što se ne može reći za Atalantu, pa su gosti važili za favorita u ovom duelu.

Ipak, Viola je pod vodstvom Iachinija vezala i drugu pobjedu, pa se tako može reći da bolji dani dolaze za ovaj popularni italijanski klub.

U 11. minuti pogodio je za domaće Patrick Cutrone, nekadašnji fudbaler Milana kojem je ovo prvi start otkako je stigao iz Wolverhamptona, te odmah i prvi gol.

Nakon nešto više od sat vremena igre, Josip Iličić je donio poravnanje timu iz Bergama, ali pet minuta prije kraja Pol Lirola donosi trijumf domaćinu, iako je posljednjih 20 minuta igrao sa igračem manje.