Banja Luka 11°C
Bihać 9°C

15.01.2020 / 23:30 Fudbal - Kup Italije

Juventus ubjedljivo slavio protiv Udinesea i prošao dalje

Juventus je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Udinesea u osmini finala Kupa Italije (4:0), a u ovom susretu Maurizio Sarri odmarao je Miralema Pjanića i Cristiana Ronalda.

Stara dama je u prednost došla u 16. minuti kada je Paulo Dybala uposlio Gonzala Higuaina. Nedugo nakon toga Federico Bernardeschi je imao dobru priliku iz slobodnjaka. Andrade Nicolas je napravio penal u 26. minuti, koji je sigurno realizovao Dybala za 2:0.

U finišu prvog dijela Rodrigo Bentancur je imao dobru šansu za torinski klub. U 58. minuti Dybala je postigao svoj drugi pogodak za 3:0. Samo tri minute poslije dosuđen je novi penal za Juventus koji je izveo Douglas Costa i pogodio za 4:0. Do kraja susreta Juve je imao još nekoliko dobrih šansi, no rezultat se nije mijenjao.

Maurizio Sarri je u ovom susretu pomiješao karte, a odmorio je Pjanića i Ronalda. S druge strane za Udinese svih 90 minuta odigrao je Jajalo.