22°C
Mostar 25°C
Tuzla 23°C
Banja Luka 23°C
Bihać 23°C
Powered by Dark Sky

16.01.2020 / 08:30 Sport - Jubilarno 20. izdanje

Objavljena imena kandidata za nagradu Laureus

Objavljena imena kandidata za nagradu Laureus

Laureus World Sports akademija objavila je u srijedu nominirane za jubilarno 20. izdanje prestižne nagrade Laureus.

Ove godine među kandidatima za nagradu u muškoj konkurenciji su svjetski prvak u formuli 1 Britanac Lewis Hamilton, španjolski tenisač Rafael Nadal, nogometna zvijezda Argentinac Lionel Messi, američki golfer Tiger Woods, španjolski motociklist Marc Marquez te kenijski atletičar Eliud Kipchoge.

U ženskoj konkurenciji za nagradu konkuriraju čak četiri Amerikanke, gimnastičarka Simone Biles, atletičarka Allyson Felix, nogometašica Megan Rapinoe i skijašica Mikaela Shiffrin. U borbi za nagradu su i japanska tenisačica Naomi Osaka te jamajčanska atletičarka Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Među ekipama nominirani su Liverpool, španjolska košarkaška reprezentacija, momčad formule 1 Mercedes, ragbi reprezentacija Južne Afrike, NBA ekipa Toronto Raptord, te ženska američka nogometna reprezentacija.

O pobjednicima svake kategorije odlučivat će 68 članova Laureusove svjetske sportske akademije, a pobjednici će biti objavljeni na svečanosti u Berlinu 17. Veljače, navodi Hina.

LISTA NOMINIRANIH PO KATEGORIJAMA:

SPORTAŠ GODINE:

Lewis Hamilton (VB) – Formula 1
Eliud Kipchoge (Kenija) – atletika
Marc Marquez (Španjolska) – motociklizam
Lionel Messi (Argentina) – nogomet
Rafael Nadal (Španjolska) – tenis
Tiger Woods (SAD) – golf

SPORTAŠICA GODINE:

Simone Biles (SAD) – gimnastika
Allyson Felix (SAD) – atletika
Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka) – atletika
Naomi Osaka (Japan) – tenis
Megan Rapinoe (SAD) – nogomet
Mikaela Shiffrin (SAD) – skijanje

EKIPA GODINE:

Liverpool FC (VB) – nogomet
Mercedes-AMG Petronas (Njemačka) – formula 1
Ragbi reprezentacija Južne Afrike
Španjolska muška košarkaška reprezentacija
Toronto Raptors (Kanada) – košarka
Ženska nogometna reprezentacija SAD

BREAKTHROUGH GODINE:

Bianca Andreescu (Kanada) – tenis
Egan Bernal (Kolumbija) – biciklizam
Coco Gauff (SAD) – tenis
Japanska ragbi reprezentacija
Andy Ruiz Jr (SAD) – boks
Regan Smith (SAD) – plivanje

POVRATAK GODINE:

Nathan Adrian (SAD) – plivanje
Sophia Florsch (Njemačka) – moto utrke
Christian Lealiifano (Australija) – ragbi
Kawhi Leonard (SAD) – košarka
Liverpool FC (GB) – nogomet
Andy Murray (GB) – tenis

SPORTAŠ S INVALIDITETOM:

Omara Durand (Kuba) – atletika
Diede de Groot (Nizozemska) – tenis u kolicima
Oksana Masters (SAD) – skijanje i biciklizam
Jetze Plat (Nizozemska) – triatlon i biciklizam
Manuela Schar (Švicarska) – atletika u kolicima
Alice Tai (VB) – plivanje

NAJBOLJI SPORTAŠ U AKCIJSKIM SPORTOVIMA:

Italo Ferreira (Brazil) – surfanje
Nyjah Huston (SAD) – klizanje
Chloe Kim (SAD) – snowboard
Rayssa Leal (Brazil) – klizanje
Mark McMorris (Kanada) – snowboard
Carissa Moore (SAD) – surfanje



(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo