Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

21.01.2020 / 22:54 Fudbal - Spektakularan meč

Napoli nakon velike drame pobijedio Lazio i izborio polufinale Kupa Italije

Fudbaleri Napolija plasirali su se u polufinale Italijanskog kupa nakon što su na San Paolu savladali Lazio sa 1:0.

Odlučio je fenomenalan pogodak Lorenza Insignea u 2. minuti kada je promiješao odbranu Lazija i postigao prelijep gol za 1:0.

Ipak, to nije bio kraj uzbuđenjima. U 10. minuti Lazio je imao penal, ali se Ciro Immobile okliznuo i poslao je loptu preko gola. Uslijedilo je isključenje Hysaja u 19. minuti, te je Napoli ostao sa igračem manje.

Ali, samo nakratko. Lucas Leiva je u 25. minuti zaradio dva brza žuta kartona, drugi zbog prigovoara i snage su bile poravnate.

Do kraja je Lazio uzaludno napadao, ali Napoli je preko Milika pogodio stavivu u 74. minuti. Immobile je dvije minute prije kraja uzdrmao prečku za Lazio i do kraja je ipak ostalo je 1:0.

Senad Lulić je za Lazio igrao do 76. minute, a Napoli će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Intera i Fiorentine.