23.01.2020 / 22:52 Fudbal - Premiership

Redsi pobjedom protiv Wolvesa korak bliže tituli

Ni ekipa Wolverhamptona nije uspjela večeras da zaustavi Liverpool, koji je nezaustavljivo nastavio koračati ka šampionskoj titulu.

Wolvesi su pružili snažan otpor Redsima, ali na kraju nisu uspjeli da izbore ni remi i osvajanje jednog boda, pošto je Firmino u finišu donio trijumf svom timu.

Liverpool je poveo u 8. minuti preko Hendersona, kojem je asistirao Arnold, a na startu drugog dijela domaćin stiže do poravnanja.

Sjajnu su akciju odigrali Wolvesi, na kraju je Traore centrirao za Jimeneza, koji udarcem glavom matira Alissona.

Kada se činilo da bi moglo završiti neriješeno, na scenu je stupio Firmino, koji pogotkom u 84. minuti, na asistenciju Hendersona, postavlja konačnih 1:2.

Liverpool je sada na 67 bodova, 16 više od drugoplasiranog Cityja, koji ima i utakmicu više.